ucak kargo

İspanya’ya kargo nasıl gönderilir?  Çağrı merkezimizi arayarak kolinin en, boy ve yükseklik ölçülerini ağırlığını ve içeriğini söylemeniz yeterli olacaktır. Bu bilgilerden sonra çağrı merkezimizdeki arkadaşlarımız sizlere servis ve fiyat hakkında net bilgiler verirler, fiyatı uygun bulursanız sizden kargonuzu teslim almak için açık adres ve irtibat numarası alırlar oluşturulan kayıttan sonra dışarıda hazır bulunan arkadaşlarımıza çağrı kaydı verilir. Sizlere en yakın bölgedeki arkadaşımız adresinize yönlendirilir, gelen personel size bir form verir bu formda gönderici ve alıcı adres ve bilgileri vardır, bu alanları doldurduktan sonra formun bir nüshası size teslim edilir.

İSPANYA HAVA YOLU UÇAK KARGO GÖNDERİMİ

İspanya Kargo ile göndereceğiniz paket ambalaj kontrolü yapıldıktan sonra sizden teslim alınır. Artık paketinizin tüm sorumluluğu bizlere aittir, akşam saat dörde kadar İstanbul genelinden toplanan paketler merkez ofisimize getirilir. İçerik kontrolünden sonra kayıt sırasına göre ayrılır ve ülke çıkış evrakları düzenlenir. Evrak düzenleme bittikten sonra saat beşte yurt dışı çıkışları yapılarak malzemeler hava limanı kargo bölümüne gönderilir. Hava limanında bulunan arkadaşlarımız gelen kargoları teslim alarak evrak kontrollerini yaparlar herhangi bir eksiklik varsa merkez ofis aranıp teyit alınır. Bu işlemler bittikten sonra paketler ülke ülke ayrılarak uçak kargo kabul bölümünde yurt dışı çıkışları sağlanır.

TÜRKİYE’DEN İSPANYA’YA KARGO YOLLAMA

Kargonuzu hangi ülkeye yollarsanız yollayın önce Almanya hava limanına iner bunun sebebi Türkiye’den çıkış yapan tüm kargolar ilk iniş ve kontrol noktası olarak ilgili ülkeye gider ve ilk gümrükleme işlemi orada yapılır. Evraklarında veya kargoda bir hata eksiklik varsa ayrılır ve bizimle irtibata geçilir sorun yoksa gümrükleme bittikten sonra ilgili ülkeye aktarma sağlanır. İlgili ülkeye ya inen kargonuz gerek görüldüğünde tekrar gümrük işlemi yapma hakkına sahiptir, inceleme bittikten sonra bölgesel olarak adrese en yakın dağıtım firmasına paketiniz teslim edilir.

İspanya Kargo firması bünyesinde hizmet veren dağıtıcı firma teslim edilecek paketi alır ve ilgili ülkede ki dağıtım ofisine götürerek evrak ve paket kontrolünü yapar bu işlemden sonra kargonuz dağıtıma hazırdır, müsait olma durumuna göre dağıtıma çıkar verilen adrese kapı teslim yapılır verilen adres kapalı ise not bırakılarak bir sonraki gün teslim edilmek üzere adresten ayrılır. İkinci uğramalar da yine adres kapalı ise Türkiye’ye ofisimize mail atarak durum bilgisi verilir. Bizler de kargoyu teslim aldığımız müşteriyi arayıp bilgi veririz alıcıya ulaşıp randevu alarak kargoyu teslim ederiz.

KARGONUZU TAKİP SİSTEMİ İLE SORGULAYIN

Yeni yapılan hava limanımız bittiğinde 2023 ten sonra direk olarak hedef ülkeye aktarım yapılmadan gidişi sağlanacaktır. Bu bizim ekonomimiz açısından çok daha iyi olacağına inanıyoruz, zaman açısından da daha iyi olacaktır. Gümrükte bekleme takılma yaşamadan direk uçuşlarla daha iyi ve hızlı hizmet alınacak fiyatlar daha ekonomik ve makul hale gelecek, yani neresinden bakarsanız bakın Türkiye için en iyi konuma gelecektir. Bu aralar Almanya gümrüğünde Türklere karşı üstü kapalı bir ambargo mevcut diyebilirim. Ne kadar kurallara uygun gönderi yaparsanız yapın yinede bir sorun çıkarmaktadır. Bunun sebebi tamamen dış siyasetten kaynaklanmaktadır, maalesef durum böyle bir müddet daha böyle gidecek gibi görünüyor.

Tüm dünya ülkelerine ve bütün hava limanlarına adres teslim şeklinde kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Asıl önemli olan müşteriden kargo alınıp para kazanmak değildir, asıl olan müşteri memnuniyeti sizinle sadece bir kere çalışıp kazançlı çıkmak yerine devamlı çalışmaktır. Arada bir güven oluşması daha önemli tüm dünya ülkeleri depo teslimlerinde dikkat edilmesi gereken Türkiye’den yollanan paketin sağlam bir şekilde ve eksiksiz olarak teslim alınmasıdır.

HER AŞAMADA BİLGİ VE DESTEK ALABİLİRSİNİZ

İspanya Kargo şirketi farkıyla siz kendiniz teslim almak istiyorsanız evraktaki kilo ile kargonun aynı ağırlıkta olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Size verilen evrağı imzaladıktan sonra hiç bir hak talep edemezsiniz bu yüzden imza atmadan önce mutlaka kargonun eksik olup olmadığını kesinlikle kontrol ediniz. Herhangi bir eksiklik yada ambalajında yırtık veya deforme görürseniz paketi teslim almayın ve direk olarak tutanak tutturun içerik değeri ne olursa olsun mutlaka tutanak şart böyle bir durum oluşumunda direk olarak tutturduğunuz tutanağı bizlere yollayın buradan yollanan servisle paylaşarak çözüm bulalım.

YURTDIŞI KARGO OPERASYON SÜRECİ

Kargo gönderi bilgileri; Gönderici iletişim bilgileri, Hızlı Yurtdışı Kargo çıkış ve varış ülkesi, Kargo net ağırlığı, Kargo en – boy – yükseklik bilgileri, Kargo kap (adet) sayısı, Kargo içeriği, Kargo hizmet seçeneği, Alıcı iletişim bilgileri size yardımcı olan operatöre eksiksiz, net ve tam bir şekilde iletilmesi gerekmektedir. Eksiksiz ve tam olarak iletilen kargo gönderi bilgileri, operasyon merkezimizde incelenerek hızlı bir şekilde fiyatlandırması ve teslimat süresi belirlenmektedir. Tüm operasyon uçuşu ve fiyat bilgileri hazırlanan gönderi şeması tarafınıza telefon ve mail yoluyla en hızlı bir şekilde iletilir.

Verilen kargo bilgi maliyetleri size uygun gelir ve fiyatta mütabık kalındığı takdirde hemen kargo gönderi kaydınız oluşturulur. Kargo kaydınız alındıktan sonra eğer İstanbul içinden bizi arıyorsanız, hemen toplama aracımız adresinize çıkış yaparak kapınıza kadar gelmektedir, kapı adresinize gelen toplama aracımız gönderiyi sizden fatura ve ücret karşılığı teslim almakta, hiç zaman kaybetmeden operasyon merkezine getirmektedir. Bu yapmış olduğumuz kargo alımları firmamızın sizlere ücretsiz sunduğu bir hizmettir, siz hiç yerinizden bile kıpırdamadan toplama aracımız kapınıza kadar geliyor, gönderiyi sizden teslim alarak faturanızı kesiyor ve wy-bill doldurarak size teslim alınma kağıdını veriyor sonra kargo ücretini de alarak kapınızdan ayrılıyor, bu hizmeti firmamız müşteriler için ücretsiz vermektedir.

HIZLI, GÜVENLİ VE HESAPLI KARGO

Operasyon merkezine ulaştırılan kargo gönderisi ilk olarak kontrol aşamasından geçer, kontrol aşamasından sorunsuz bir şekilde geçen gönderi çıkış yapabilmesi için gerekli belgeleri hazırlanır. Çıkış yapabilmesi için gereken belgeler hazırlandıktan sonra ilk kalkış yapacak tarifeli kargo uçağımıza sevk edilir, ilgili ülkeye kalkış yapan kargo uçağımız iniş yapacağı hava limana ulaştıktan sonra gümrük kontrol aşamasına gelir. İlgili ülke hava limanı gümrük müşavirliği bölümüne gelen gönderi gümrük memurları tarafından yapılan kontrollerden sonra, gönderiyi teslim alacak acenteye teslim edilir.

Gönderiyi teslim alan firmamız bünyesi dahilinde olan acente hiç zaman kaybı yapmadan kargonun teslim edileceği adrese hızlı bir şekilde gönderiyi isim ve imza karşılığı teslim eder. Gönderi teslimatı tam zamanından başarı ile teslim edilen gönderi bilgileri İstanbul merkez ofisimize ulaştırılı, merkez ofise ulaşan gönderi operasyon merkezinde ki personellerimiz tarafından sizlere; telefon, mail, kısa sms yoluyla an itibariyle ulaştırılır.

YURTDIŞI UÇAK KARGO HİZMETLERİ

Yurtdışı Kargo şirketi olarak; ihracat kargo taşımacılığı, ithalat kargo taşımacılığı ve numune bazlı uluslararası kurye gönderimi seçeneklerini sizlerin huzuruna hizmetler bölümü olarak sunmaktayız. İhtiyacınıza ve isteğinize göre kargo gönderisinin hangi taşıma seçeneği ile ilgili ülkeye gönderimini siz belirlemektesiniz.

Sizin istekleriniz ve vereceğiniz bilgiler doğrultusunda Uçak Kargo olarak operasyon şemasını hazırlamaktayız. Biraz da kargo talebi ve operasyon şeması hakkında bilgiler verelim. Siz değerli müşterilerin çağrı merkezimize yapacağı yada mail yoluyla bize ulaşabileceğiniz talep formları vasıtası ile online operatör kargo talebinizi almaktadır.